Ε.Π.Σ Κοζάνης : Αρχική » Πρωταθλήματα » Α΄ Ερασιτεχνική Κατηγορία

Α΄ Ερασιτεχνική Κατηγορία

Επιλέξτε την αγωνιστική ή την Ομάδα που σας ενδιαφέρει και πατήστε «Προβολή».






Ημερομηνία, Ώρα, Γήπεδο – Αγώνας Σκορ
13 Σεπτεμβρίου 2014, 17:00 ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
5 – 2
13 Σεπτεμβρίου 2014, 17:00 ΦΟΥΦΑ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
1 – 0
14 Σεπτεμβρίου 2014, 17:00 ΠΕΡΔΙΚΚΑ
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ – ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
0 – 2
14 Σεπτεμβρίου 2014, 17:00 ΞΗΡΟΛΙΜΝΗΣ
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ – ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
1 – 1
14 Σεπτεμβρίου 2014, 17:00 ΚΡΟΚΟΥ
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
1 – 1
14 Σεπτεμβρίου 2014, 17:00 ΑΙΑΝΗΣ
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ – Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
2 – 2
14 Σεπτεμβρίου 2014, 17:00 ΑΚΡΙΝΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ – ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
4 – 2
14 Σεπτεμβρίου 2014, 17:00 ΑΓΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
1 – 2

Θέση   Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 30 25 4 1 77 – 11 66 79
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 30 20 2 8 65 – 29 36 62
3 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 30 17 4 9 66 – 43 23 55
4 ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ 30 16 7 7 59 – 33 26 55
5 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 30 14 9 7 52 – 31 21 51
6 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 30 13 7 10 50 – 34 16 46
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 30 14 4 12 54 – 52 2 46
8 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 30 13 6 11 61 – 62 -1 45
9 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 30 12 7 11 70 – 50 20 43
10 ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ 30 13 2 15 41 – 44 -3 41
11 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 30 12 4 14 57 – 43 14 40
12 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 30 11 3 16 48 – 64 -16 36
13 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 30 9 9 12 35 – 43 -8 36
14 Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 30 6 2 22 41 – 86 -45 20
15 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 30 5 3 22 36 – 81 -45 18
16 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 30 3 1 26 24 – 130 -106 8

Σ.Σ. :

α) Πρωταθλητής αναδείχθηκε ο ΕΟΡΔΑΙΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ που θα διεκδικήσει την άνοδο στη Γ ´ Εθνική Κατηγορία σε αγώνες μπάραζ με τους πρωταθλητές των Ε.Π.Σ. Γρεβενών , Καστοριάς και Φλώρινας.

β) Υποβιβάζονται στη Β´ Κατηγορία : Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ , Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ και Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ .

γ) Η Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ έχει -2 βαθμούς.

Ομάδα 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
1 ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ - 1:0 2:0 1:0 1:1 2:0 4:0 2:1 3:0 1:0 3:1 4:0 3:0 5:1 4:1 7:0
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 0:1 - 3:2 1:1 2:0 1:0 5:2 1:2 1:0 3:0 3:0 1:2 1:0 3:0 3:0 7:1
3 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 1:0 3:2 - 1:0 3:1 1:1 3:0 2:4 1:1 0:4 2:0 2:3 2:2 4:2 6:1 1:0
4 ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ 0:0 2:2 0:0 - 1:0 2:1 1:1 3:2 2:4 2:0 2:0 4:3 1:1 6:2 3:0 7:2
5 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 0:3 0:2 1:0 1:0 - 2:2 1:1 1:1 1:1 1:0 1:0 3:0 2:0 3:0 5:0 6:0
6 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 0:1 2:1 1:2 0:1 2:2 - 3:1 1:1 3:2 2:1 2:1 4:0 0:0 2:1 2:0 7:0
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 0:2 3:0 2:1 1:4 3:4 1:0 - 1:4 1:2 2:0 1:1 2:0 3:0 4:2 1:0 2:2
8 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 0:3 0:4 0:4 3:1 0:4 2:1 0:3 - 3:3 2:0 2:2 2:2 4:0 3:0 3:2 4:1
9 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 1:1 1:2 4:3 0:3 2:2 3:0 1:2 4:1 - 5:3 1:4 4:0 0:0 3:5 3:2 10:0
10 ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ 0:1 2:3 1:0 4:2 2:0 1:1 2:4 1:3 1:0 - 1:0 2:1 1:0 3:1 2:0 0:1
11 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 2:4 2:0 0:2 0:1 0:1 1:2 2:1 4:0 1:1 5:1 - 2:0 3:1 4:2 2:2 8:2
12 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 0:5 0:2 1:2 0:1 1:2 3:2 2:3 5:2 1:0 1:1 0:3 - 4:1 3:1 2:4 3:0
13 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 1:1 1:2 1:4 0:0 1:1 0:2 1:2 3:0 2:1 2:0 2:0 1:1 - 6:3 2:1 1:0
14 Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 0:3 0:3 1:2 1:4 1:1 0:2 2:1 1:2 0:6 1:3 1:3 0:1 1:1 - 3:1 4:1
15 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 1:7 0:2 2:4 2:1 1:5 1:1 3:1 2:2 1:2 0:3 1:0 3:5 0:2 1:2 - 3:0
16 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 0:2 1:5 3:8 0:4 1:0 0:4 0:5 1:8 1:5 0:2 1:6 1:4 0:3 2:3 3:1 -
Scroll to top